Jump to content
Forum
Imena bez

gunesi-beklerken-cekajuci-sunce/rken - Cekajuci sunce

Recommended Posts

On 19. 03. 2020. at 1:27, DeeDee said:

Evo i ja se javljam, kao sto si rekla alarmantno. Danas je bio jedan jako stresan dan. Zvanicno se sve zivo zatvara ovdje i kad su jednoj mojoj radnoj kolegici rekli da danas mora da ide sa posla do daljnjega jer ne mogu da nas sviju drze na poslu kad je sve usporilo. Ona se rasplakala a i ja sa njom, i onda jos njih par je moralo ici kuci. Moje radno vrijeme se smanjilo na tri dana sada, i to je sve od danas do sutra. Imali smo situaciju gdje je danas dosla neka zena koja je prije 4 dana stigla ovdje iz Afganistana ali je isla u Dubai, kad je moj to menadzer saznao on je pobudalio i rekao da joj kazu da odmah napusti zgradu i cijelo mjesto smo morali isprskati stredstivima protiv virusa..Jer ovdje kad dodjes od nekuda moras ostati kuci dva tjedna a ta uzasna zena ni pet ni sest hoda okolo jos i djecu vuce za sobom, ludo pa zivi..

I mislim da je to bio prvi znak danas da nema sanse da radimo pune sati, svi su skocili na vlasnika kompanije i sve se odgiralo u par sati pola radnika odmah kuci. Ma sta da ti kazem tako grozan dan, ja evo sutra ne radim pa onda cu u petak na posao. No kako stvari stoje cisto sumnjam da ce to potrajati. Panika je na sve strane. Ovo je uzas zivi. Ja se nadam da ce do maja to sve polako da se smiri. 

Evo samo da se javim haha. Ma vise mi je dosta korone i sjedenja u kuci, ovdje je sve zatvoreno. Nadam se da ce sto prije proci da se vratimo normalnom zivotu :D

Kakvo je tamo stanje? Radis li i dalje? :)

On 3/15/2020 at 9:44, DeeDee said:

Isto tako da najavim i neke korona virus novosti ovdje.

Koncerti i svi veliki dogadjaji su otkazani do daljnjeg, jedino su jos kafici i restorani otvoreni i trgovine sve drugo zatvoreno, ljudima se govori da drze distancu i ako mogu da ostanu kuci i da ne idu sa grupama nigdje. Prosli petak na mom poslu smo imali sastanak u vezi virusa i sta i kako se treba ponasati i da ako se ne osjecamo dobro da ne dolazimo na posao i da svi moramo da dezinficiramo par puta u danu naste stolove, telefone, vrata, erije gdje gosti sjede, da se ruke peru i da ne djelimo hranu, da se ne rukujemo i ne grlimo dok se ovo sve ne smiri. 

Ja sam evo ovaj vikend odlucila da ostanem kuci, jer kad odes u trgovine manje vise police sa hranom i ostalim potrepstinama su sada prazne. Mislim taj dio da ljudi naveliko kupuju je malo pretjerano jer necemo ostati bez hrane i wc papira ali dobro ljudi kad panicare oni ne misle. Kod nas se broj zarazenih polako povecava, nije jos tako brzo kao Amerika ali uzimajuci u obzir da su nam blizu i kako su ljudi opcenito nemarni ovo ce da potraje.

Ono oko cega ja panicarim je to da ako se ljudi ne opamete da moj BTS koncert krajem maja se mozda i ne dogodi e onda cu stvarno da pobudalim. Za sada imam nadu da kad vrijeme otopli da ce ovo sve da uspori i da ja mogu lijepo da idem da gledam svoj BTS:(

Pozdrav cure!

Nas je vec pomjeren a dolaze u Junu :cry: :cry: Nista jos ne znamo. Kao da zadrzimo ulaznice a kad ce biti, pitaj Boga!! Ova godina je krenula uzas. Najradije bi je prespavala.

15 hours ago, krofnica said:

Pozdrav cure!

Nas je vec pomjeren a dolaze u Junu :cry: :cry: Nista jos ne znamo. Kao da zadrzimo ulaznice a kad ce biti, pitaj Boga!! Ova godina je krenula uzas. Najradije bi je prespavala.

A gdje vi zivite? Ja se nadam da ce do maja ovo prestati, ali opet ko zna koliko moze potrajati. :(

On 31/03/2020 at 21:20, krofnica said:

Pozdrav cure!

Pozdrav Krofnice! Na koji stadium ti ides i koji grad?

Evo i koncert u Torontu kod mene koji je trebao biti 30.5. i 31.5. i za koje imam karte je za sada odgodjen. Tjesi me to da nisu otkazali ni jedan koncert nego odgodjeno do daljnjeg. Mislim koju muku sam prosla samo da karte ugrabim, i prvi put u zivotu da se dovatim soundchecka i da mi to otkazu pa mislim da bih plakala dva dana ali bas.

Ovdje kod mene svi koncerti i javni dogadjaji su otkazani do 7 mjeseca:( pa kako mi se cini mogla bih ja na taj koncert u zimu. Sve u svemu kad god da bude neka samo ne otkazuju karte ja cu da budem na koncertu pa taman i u snijegu. 

ba1b924e467f1e5d94e04d0761116cb4085ada76

Nego bursin_girl ne znam jesi gledala ali evo preksinoc BTS gostovao iz svoga studija na James Corden koji je bio u svojoj garazi. Jungkook zbog svojih dugih nogu i obucen od glave do pete u crnom bio glavni trend na kanadskom twitteru tu noc. Naravno nas biser Tae u papucama plese a ja sam samo gledala kad ce mu papuca spasti s nogu hahahahah. Stvarno mi neobicno da ih ne vidjam za vrijeme comeback kao sto je znalo biti:cry:. Mene ovo vrijeme korone skroz nekako puklo.:huh:

On 31/03/2020 at 17:17, bursin_girl said:

Evo samo da se javim haha. Ma vise mi je dosta korone i sjedenja u kuci, ovdje je sve zatvoreno. Nadam se da ce sto prije proci da se vratimo normalnom zivotu :D

Kakvo je tamo stanje? Radis li i dalje? :)

Trenutno ne radim. Prosli utorak mi je bio zadnji dan i onda su nas sviju poslali kuci. Ja sam od tada u kuci i pravo da ti kazem ako ne moram ne izlazim nigdje, balkon mi je glavni izlazak. Nego moji sefovi vec razmisljaju da krenu sa radom sljedecu srijedu a ovdje se brojevi zarazenih poduplali. Tako da ja stvarno ne znam ni ko pije ni ko placa. Moj posao ne spada u one 'essential' pa nemam rijeci vise. Ja sam odlucila da za sada ne razmisljam o tome, i da im kazem da me zovnu natrag onda kad se cijela kompanija vrati a ne samo pola radnika radi skraceno radno vrijeme a pola kod kuce sjedi jer ne mogu svima da placaju.

Sve je manje vise zatvoreno nema vise barova i restorana ni trgovina osim ove sa hranom. Naravno imas ljude koji to i dalje ne uzimaju za ozbiljno pa smatraju ovo 'ostani kuci' kao neki vacation odmor pa idu u parkove i vozikaju se iako ne znam gdje idu kad nista ne radi...i onda drzava odlucila da zatvori parkove a ljudi to sve pokidaju i opet odose u park. Kad drzava ne moze da se odluci, pa vala zatvori sve ili pusti sve napolje jer ako ce pola ljudi da bude kuci a ostalih pola da se setaju vanka i ide napolje svaki dan zbog obaveza onda ovo nema smisla. Ova ce korona trajati mjesecima kod mene:angry::angry:

On 4/1/2020 at 22:27, DeeDee said:

Pozdrav Krofnice! Na koji stadium ti ides i koji grad?

Evo i koncert u Torontu kod mene koji je trebao biti 30.5. i 31.5. i za koje imam karte je za sada odgodjen. Tjesi me to da nisu otkazali ni jedan koncert nego odgodjeno do daljnjeg. Mislim koju muku sam prosla samo da karte ugrabim, i prvi put u zivotu da se dovatim soundchecka i da mi to otkazu pa mislim da bih plakala dva dana ali bas.

Ovdje kod mene svi koncerti i javni dogadjaji su otkazani do 7 mjeseca:( pa kako mi se cini mogla bih ja na taj koncert u zimu. Sve u svemu kad god da bude neka samo ne otkazuju karte ja cu da budem na koncertu pa taman i u snijegu. 

ba1b924e467f1e5d94e04d0761116cb4085ada76

Pozdrav DeeDee. U Americi sam (Chicago) I nama su samo produzili a kad ce biti, samo Bog zna.Sve je zatvoreno, nas koncert je trebao biti kraj turneje, Juni 5 i 6. Jel ti ovo prvi koncert? Ja sam bila i prosle godine, kakav spektakl jos je i kisa padala. Ove godine Juni, zaista sam bila uzbudjenja ali sipak. Daj boze da se zivi izvucemo iz ovog svega.Ja sam ubijedjena da jeova godina otpisana, totalno za sve. Zaboravila sam dodati da za tikete, satima sam cekala da kupim kao i prosle godine. A ne mozes bas da biras, uzmi sta ima i skupe su.

On 4/1/2020 at 11:29, bursin_girl said:

A gdje vi zivite? Ja se nadam da ce do maja ovo prestati, ali opet ko zna koliko moze potrajati. :(

Izvini sto ne odgovaram, ne dolazim tu cesto. Kad dodjem procitam pa opet zaboravim doci. Staro drustvo se raspalo, pa nemam s kim ni da pricam o serijama. U Americi sam.

Pozdrav cure.
Kod nas je zvanicno objavljeno da je zabranjeno i bice bilo kakvo sakupljanje dok se ne pojave vakcine. Za vakcine rekose da treba oko godinu i vise tako da, mozemo samo da potrosimo ovu godinu u kucama ( ako ostanemo zivi), ako nam dozvole da hodamo ulicama bice dobro.

Znaci nista od ljeta a kamoli koncerata.:cry:^_^

On 12/04/2020 at 19:34, krofnica said:

Pozdrav cure.
Kod nas je zvanicno objavljeno da je zabranjeno i bice bilo kakvo sakupljanje dok se ne pojave vakcine. Za vakcine rekose da treba oko godinu i vise tako da, mozemo samo da potrosimo ovu godinu u kucama ( ako ostanemo zivi), ako nam dozvole da hodamo ulicama bice dobro.

Znaci nista od ljeta a kamoli koncerata.:cry:^_^

Cula sam da ce BTS koncerti da se pomjere u sljedecu godinu:mellow:

Nama je receno ovdje da cemo biti svi zatvoreni do sljedeceg mjeseca. Stvarno najcudnija godina....

On 08/04/2020 at 21:33, krofnica said:

Pozdrav DeeDee. U Americi sam (Chicago) I nama su samo produzili a kad ce biti, samo Bog zna.Sve je zatvoreno, nas koncert je trebao biti kraj turneje, Juni 5 i 6. Jel ti ovo prvi koncert? Ja sam bila i prosle godine, kakav spektakl jos je i kisa padala. Ove godine Juni, zaista sam bila uzbudjenja ali sipak. Daj boze da se zivi izvucemo iz ovog svega.Ja sam ubijedjena da jeova godina otpisana, totalno za sve. Zaboravila sam dodati da za tikete, satima sam cekala da kupim kao i prosle godine. A ne mozes bas da biras, uzmi sta ima i skupe su.

Oh pa nismo tako daleko:).

Nego nije mi prvi koncert. Bila sam na dva BTS koncerta kad su bili u Hamiltonu u Kanadi 2018 to mi je bio prvi put da ih vidim uzivo iako sam uz BTS od 2016.  Ja se sjecam tog koncerta sa kisom u Chicago jer sam gledala sve sto su fanovi uzivo prenosili. Ja sam i njihov koncert u Brazilu gledala preko telefona uz live stream od fanova koji su bili strava dobri i rasplakali me. Sve sam koncerte prosle godine tako gledala jer nisu dolazili na moju stranu.

Ove godine mi je trebalo biti prvo BTS stadion iskustvo i bas sam se veselila tome. 

Vidim na twitter ima fanova koji traze od Ticketmaster da im se vrati novac a ja se mislim joj samo nemoj nista da otkazujes i nista mi ne vracaj hahahah.

On 08/04/2020 at 21:37, krofnica said:

Izvini sto ne odgovaram, ne dolazim tu cesto. Kad dodjem procitam pa opet zaboravim doci. Staro drustvo se raspalo, pa nemam s kim ni da pricam o serijama. U Americi sam.

Ma bez brige. Meni drago vidjeti da na ovom forumu ima jos Army. Ja i bursin_girl odrzavamo ovu temu uz BTS.

Sto se tice turskih serija ja eto kako se Gunesi Beklerken serija zavrsila sam pratila jos par njih i kad se to sve zavrsilo ja otkrila korejske drame i tu sam zaglavila.

Krofnice kad god si raspolozena navrati nam. Ionako smo svi sada zatvoreni u kucama sa kompjuterima:m0150:

21 hours ago, DeeDee said:

Cula sam da ce BTS koncerti da se pomjere u sljedecu godinu:mellow:

Nama je receno ovdje da cemo biti svi zatvoreni do sljedeceg mjeseca. Stvarno najcudnija godina....

Kod nas govore do maja da cem9 biti u kucama pa cemo vidjeti haha. Ali nikom ne vjerujem dok ne vidim. Ova godina bas katastrofa pocela, a BTS-u je ovo dobro doslo barem ce malo da odmore, uvijek su u nekom pokretu haha.

Slusam po ovim vijestima da se u austriji pocinju otvarati neke prodavnicr, u Ceskoj su stavili datume kad cr se sve poceti otvarati, kafici i restorani tek u maju, otvarat cr se i prodavnice ali one koje nisu u trznim centrima, jer se tu previse naroda nakuplja. 

Zivi bili pa vidjeli sta nas ceka poslije korone :)

VIJEST DANA! PAZNJU MOLIM. 

JIMIN SE VRATIO CRNOJ BOJI KOSE:default_th_SwoonLoveSmiley: Do sada je vec dokazano da sam ja slaba na Jimina sa crnom kosom aaaaaaaa. Treba mi trenutak da dodjem k sebi hahaha.

87ebe4cb415e20670dce88e5b13f214850f2fcaaa4f664950ceed4a48c17aab74172096dcbde06f5

Hahaha mislim da si bas pala sa stolice, gledala san i dio kad mu se RM pridruzio. Ali mu najbolje stoji crna boja, sto jest, jest :D 

Ovako izgleda starije i zrelije :)

Ne znam jeste li gledale 100 Run epizodu danas ali ja sam oplakala od smijeha:rolling-on-the-floor-laughing-s.

Zakacit cu ovaj video pa ako ga obrisu ja cu da maknem. Sve u svemu bas mi popravilo dan. 

Ja jucer trazila ali nisam nasla hahaha

Hvala sto si postavila, moram pregledati <3

Evo i ovo su zakacili na Youtube. Ja stavljam ovdje dok ne obrisu. Snimka je sa Winter Package DVD kad su bili u Finland kojeg nisam kupila jer sam narucila The 5th Muster Magic Shop DVD.

Zato sam ovaj zimski pogledala na internetu. Ova snimka nema svaki detalj ali vecina je prikazana. :m0150:

On 15/04/2020 at 11:45, bursin_girl said:

Kod nas govore do maja da cem9 biti u kucama pa cemo vidjeti haha. Ali nikom ne vjerujem dok ne vidim. Ova godina bas katastrofa pocela, a BTS-u je ovo dobro doslo barem ce malo da odmore, uvijek su u nekom pokretu haha.

Slusam po ovim vijestima da se u austriji pocinju otvarati neke prodavnicr, u Ceskoj su stavili datume kad cr se sve poceti otvarati, kafici i restorani tek u maju, otvarat cr se i prodavnice ali one koje nisu u trznim centrima, jer se tu previse naroda nakuplja. 

Zivi bili pa vidjeli sta nas ceka poslije korone :)

Da evo i kod nas se neki polako vracaju na posao ali to samo oni sto ne rade sa puno ljudi. Mislim da ce i kod nas krajem ovog mjeseca polako sve da se otvara. Budemo vidjeli. 

Isto tako evo nam i nova slika od JK. Ovaj decko u sredini je neki Youtuber iz Seoul i ne znam gdje je bio kad je naletio na JK. Kaze da ga skoro nije ni prepoznao zbog sesira i onda kad je skuzio da je to JK iz BTS skroz se zbunio i dodao da je JK super nice i nije ufuran hahahaha. Ja ne znam kako vama ali meni je Jungkook onak bad boy na ovoj slici bas je dobar:wub: E sad taj treci celavi tip sa tetoviranom glavom je frend od JK, mi znamo da JK fura tetovaze pa tako i frendovi njegovi.

c5d0395d1510e2dc8707011a62892095f19d4e27

A kad smo vec kod tetovazi moram napomenuti da je Jimin dodao jos jednu, znaci pored one tetovaze na rebrima sad ima broj 13 (sto je i dan njegovog rodjenja) na rucnom zglobu. :wub:

320959802078201.jpg?type=webp&to=min&r=6

Nego jeste bile uz BTS koncert uzivo jucer?!?!?! Po mome vremenu koncert poceu u 11 sati noci i trajao do 9 ujutro danas. Naravno uz koncert BTS bi uskocio tu i tamo da nam kaze da se protegnemo, da jedemo, da pitaju gdje su nam Armyb bombs i tako. Koncert se nastavlja veceras. Ono sto mi je bilo super je to da svi koji imamo Army bomb sinoc je mogli da ih konektiramo to bluetooth i kao na koncertu razne boje se mijenjale. Ja se pripremam za jos jednu dugu noc uz BTS veceras. 

639f47781ae92ecd16758aaa385da8ab1f23b41d

EVNfYnEU0AIjKPq.jpg

Naletila ja na najavu za novu tursku seriju i tko je glavni glumac kad tamo onaj iz Visnja serije. Tko bi rekao od komicara i romanticara sad mu je uloga tjelohranitelja. Serija je pravljena po uzoru na film Bodyguard sa Whitney Houston. Njemu dobro stoji ova uloga, i dalje je u top formi sto se izgleda tice. Kacim najavu cisto zbog njega:smoke:

On 18. 04. 2020. at 18:56, DeeDee said:

Nego jeste bile uz BTS koncert uzivo jucer?!?!?! Po mome vremenu koncert poceu u 11 sati noci i trajao do 9 ujutro danas. Naravno uz koncert BTS bi uskocio tu i tamo da nam kaze da se protegnemo, da jedemo, da pitaju gdje su nam Armyb bombs i tako. Koncert se nastavlja veceras. Ono sto mi je bilo super je to da svi koji imamo Army bomb sinoc je mogli da ih konektiramo to bluetooth i kao na koncertu razne boje se mijenjale. Ja se pripremam za jos jednu dugu noc uz BTS veceras. 

639f47781ae92ecd16758aaa385da8ab1f23b41d

EVNfYnEU0AIjKPq.jpg

Nisam pratila nazalost, nisam ni znala da ce se to prikazivati. Ali sam naknadno gledala neke isjecke sto su fanovi stavljali. 

Ali sam gledala zato RUN BTS  nove epizode, ne pamtim kad sam sw onako ismijala, ona grupa repera su koma, J Hope i RM prekomicni i smotani, a jadan Suga od njih nista ne moze hshaha. Cekam u utorak novu epizodu :D

Jesi li se vratila na posao? Kod nas se polako sve vraca u normalu, mislim ne bas normalu, ali su najavili otvaranje frizerskih  i butika, i jos neceg. Otvarat ce sve postepeno, ali bolje ista nego nista :D

3 hours ago, DeeDee said:

Naletila ja na najavu za novu tursku seriju i tko je glavni glumac kad tamo onaj iz Visnja serije. Tko bi rekao od komicara i romanticara sad mu je uloga tjelohranitelja. Serija je pravljena po uzoru na film Bodyguard sa Whitney Houston. Njemu dobro stoji ova uloga, i dalje je u top formi sto se izgleda tice. Kacim najavu cisto zbog njega:smoke:

On je pravo zgodan, a i gluma mu se pravo popravila. Znam da je sa Hande iz Gunesinih kceri glumio u jednoj mafijaskoj seriji, i po meni bolje mu te uloge lijezu nego one u romanticnim komedijama. 

Ovdje pravi macan haha, i ova glumica mi je lijepa i dobro glumi.

Samo mi nije jasno gdje joj ovog bivseg ovako bezveznog stavise, logicno da ce se zaljubiti u tjelohraniteljevo mlado meso hahagaha :D

Pocela nova serija Lee Minha i Goblinove cure, evo razmisljam da li da pocnem gledati. Cini se zanimljiva, a glumi i Do Hwan, macan pravi. Pratila sam jednu seriju samo radi njeg hahaha. Neku vecer sam gledala intervju njih dvoje, pravo se dobro slazu, a Lee Minho se vise smije otkad je izasao iz vojske i jos se vise proljepsao, ne znam kako mu je ono uspjelo :P

Kaze ona u jednom dijelu, da je bila u timu Kim Tan kad je glumio u The Heirs, i da je htjela s njim glumiti, a i on kaze da je on htio s njom. 

Jesi li upratila ista u vezi serije? :D