Sign in to follow this  
Followers 0
Tabancic

Vatanim Sensin - Ti si moja domovina

793 posts in this topic

Dragi Tabanaši,

Tabanko vam predstavlja novu tursku seriju TI SI MOJA DOMOVINA   !

Nova turska serija Ti si moja domovina je prica o Azize, ženi koja brine o svoje troje djece i svekrvi u teÅ¡kim godinama rata i pored svega toga bez prisustva svog muza. Jildiz je postala prelijepa mlada djevojka koja puca na visoko, a Hilal pravi rodoljub i borac za svoju domovinu.

ti-si-moja-domovina.jpg

Nova turska serija “Ti si moja domovina� je prica o Azize, ženi koja brine o svoje troje djece i svekrvi u teškim godinama rata i pored svega toga bez prisustva svog muza. Jildiz je postala prelijepa mlada djevojka koja puca na visoko, a Hilal pravi rodoljub i borac za svoju domovinu.

Sve epizode nove turske serije TI SI MOJA DOMOVINA mozete pratiti na ovom linku:

http://www.natabanu.com/serija/ti-si-moja-domovina.html

Uzivajte            :) 
Tabanko

Holi likes this

Otvorenaa tema, hocemo se seliti ovdje? :D

------------------

Trebale bi, Tabanko nam otvorio temu, pa nema smisla da pišemo više tamo na tuđoj :)

InaÄe sam zamolila admina tamo u sugestijama za temu da je ili ne menjaju ili neÅ¡to srede zbog dosadaÅ¡njih lepih postova i obećano je da će pokuÅ¡ati da nam prebace postove koje smo kaÄile na Sulejmanov, ovde.

------------------

Trebale bi, Tabanko nam otvorio temu, pa nema smisla da pišemo više tamo na tuđoj :)

Inače sam zamolila admina tamo u sugestijama za temu da je ili ne menjaju ili nešto srede zbog dosadašnjih lepih postova i obećano je da će pokušati da nam prebace postove koje smo kačile na Sulejmanov, ovde.

Nažalost ne moze.. ili sve teme ili ni jedna :(  Nadamo se da vam ovo odgovara,

Nažalost ne moze.. ili sve teme ili ni jedna :(  Nadamo se da vam ovo odgovara,

----------------------------------------------------------

Hvala puuunooo na trudu i na brzom odgovoru, kao i otvaranju teme za seriju  :)  :wub:

Å to se mene tiÄe, odgovara ovako, a nadam se i ostalim curama koje prate seriju jer sada imamo zasebnu temu pa će biti joÅ¡ puno lepih postova, tek smo se zaukale  ;)

----------------------------------------------------------

Hvala puuunooo na trudu i na brzom odgovoru, kao i otvaranju teme za seriju :):wub:

Å to se mene tiÄe, odgovara ovako, a nadam se i ostalim curama koje prate seriju jer sada imamo zasebnu temu pa će biti joÅ¡ puno lepih postova, tek smo se zaukale ;)

Ma ovo je odlicno, bas mi je drago smo dobili temu i svoj kutak, kao i za ostale serije...

Ma ovo je odlicno, bas mi je drago smo dobili temu i svoj kutak, kao i za ostale serije...

----------------------------------------------------------------------

:m0191:  :m0111:  :m0126:

A sutra nova epka konaÄno  :t4529:

Pozdrav curkama, drago mi je da je otvorena posebna tema. Ja Äu da se prikljuÄim sa vremena na vrijeme, jer sam u zaostatku poÅ¡to seriju pratim na TV. Moram priznat da nisam oÄekivala da Äu se zakaÄit za seriju, a sad sa nestrpljenjem Äekam svaku novu epku.

slika.jpg

Pozdrav djevojkama koje prate ovu seriju. Pogledala sam prvu epku iz radoznalosti kako to funkcionise izmedju Halita i Berg, i zakacila se. Prica intrigantna,sve odlicno upakovano.jedino mi je rezija ponekad prespora, ali tako to ide u dizzijima,mora da traje.

Berg je,iako nije u tim godinama,izvrsna u ulozi majke troje odrasle djece.

Posebno mi se dopada kako vode zenske likove i kako vezuju patnje majki u ratovima. Ratovi se vode vijekovima i na svim kontinentima, ali patnja majki je uvijek ista. Veronika je izvrsna (nadjoh negdje da je pozorisna glumica u Izmiru, ali zaboravih joj ime). A vidim bice jos portreta zena boraca....

Uzivajmo dalje.

Pozdrav curkama, drago mi je da je otvorena posebna tema. Ja Äu da se prikljuÄim sa vremena na vrijeme, jer sam u zaostatku poÅ¡to seriju pratim na TV. Moram priznat da nisam oÄekivala da Äu se zakaÄit za seriju, a sad sa nestrpljenjem Äekam svaku novu epku.

slika.jpg

HoÅŸgeldin Vido canim :). Mi smo jedno vreme komentarisale na Sulejmanu, i evo je sad i tema :). Ja volim istoriju, pa samim tim i istorijske priÄe, ali da ću se ovako zakaÄiti za turski dizi (s obzirom na to da su mi već postali predugaÄki i dosadnjikavi) nisam ni ja oÄekivala. Mislila hajde pogledam jednu epizodu, pa ću sledeću kad stignem i zaglavim do zore u maratonu sa pet epizoda :D.

InaÄe Movtex je preveo svih 10 koje su emitovane do sad u Turskoj.

Pozdrav djevojkama koje prate ovu seriju. Pogledala sam prvu epku iz radoznalosti kako to funkcionise izmedju Halita i Berg, i zakacila se. Prica intrigantna,sve odlicno upakovano.jedino mi je rezija ponekad prespora, ali tako to ide u dizzijima,mora da traje.

Berg je,iako nije u tim godinama,izvrsna u ulozi majke troje odrasle djece.

Posebno mi se dopada kako vode zenske likove i kako vezuju patnje majki u ratovima. Ratovi se vode vijekovima i na svim kontinentima, ali patnja majki je uvijek ista. Veronika je izvrsna (nadjoh negdje da je pozorisna glumica u Izmiru, ali zaboravih joj ime). A vidim bice jos portreta zena boraca....

Uzivajmo dalje.

Pozdrav Pato :)

BaÅ¡ smo o tome da je ovo viÅ¡e ženska priÄa komentarisale na temi Sulejman VeliÄanstveni (tamo smo se stacionirale za ovu seriju dok Tabanko nije otvorio temu).

Kako radnja odmiÄe, sve ih viÅ¡e prikazuju i razvijaju i kako je Hasibe baka rekla Veroniki da se menjaju nacije, granice, vere, vlast, ali jedino Å¡to se nikada ne menja je ljubav majke prema detetu,zvuÄi kao univerzalna istina od kad je sveta i veka. Mnogo mi se sviÄ‘a Å¡to je priÄa iz viÅ¡e ženskog ugla. Uživamo dalje :).

:m0111:  :m0111:  :m0111:  :m0111:  :m0111:

cureeeeee...baš dobro dobili kuću svoju...

:wub:  :wub:

Holi...tebe ću ovde najÄešće sretat..pa da ti Äestitam na tituli moderatorice

:m0111:  :m0111:

---------------------------------------------------------------------------

Hvala canim  :P

Predložila Rita mene i Tamaricu neki dan, vidim cure se slažu, i kada sam uÅ¡la danas na forum vidim da je Tabanko usvojio taj predlog, pa eto Tami i ja moderatiÅ¡emo  :t1004:

A za novu kućicu sam presrećna i vidim sve nas je viÅ¡e  :t4529:

Mery8 likes this

Pozdrav djevojke  :t4533:

Sve nas je vise , bas divno  :m0150:

Pisi te sta se desava veceras ja cu na Engina  :icon_lol: . Za ovu nasu mi treba prevod ..

----------------------------------------------------------------

Ja sam u nekoj gužvi i gledaću je na odloženo veÄeras, a i Enginovu planiram da pogledam, deluje jako kvalitetna  :m0150:

PiÅ¡em utiske posle  :icon_lol:

:m0111:  :m0111:  

---------------

Pridruzujem se cestitkama :m0111:   :m0111:   :t4529:  

Mery8 and Holi like this

pregledah napokon ekpu...isplakah se kao malo dijete u ovoj zadnjoj sceni.. stvarno odglume ovu patnju i bol za cistu 10ku, niko kao turci po tom pitanju..  :cry:  :cry: ...Yildiz pametnica me impresionirala svojim potezima, u ovoj situaciji jedina je reagovala konkretno prateci doktora. Pretpostavljala sam da ce razvuci do kraja epizode vjesanje, kad ono Å OK Å OK Leon kidnapovan...Mislim da je to on isplanirao zajedno sa Dzevdetom, jer mi je Dzevdet djelovao ne toliko napeto kao ostali, kao da nesto ocekuje svaki momenat..e sad moguce je da je Leon umijesan u sve to, a moguce je da su se to Dzevdet i esref dogovorili..a kakvu je poruku Yildiz nasla i sta u njoj pise me bas zanima...mnogo mi je teze gledati bez prevoda, ko ce ga docekati  :t0103: ....kakvi su vasi utisci, ja slabo turski znam, pa ako je ko sta jos shvatio i razumio pisiite  :wub:

Holi likes this

pregledah napokon ekpu...isplakah se kao malo dijete u ovoj zadnjoj sceni.. stvarno odglume ovu patnju i bol za cistu 10ku, niko kao turci po tom pitanju..  :cry:  :cry: ...Yildiz pametnica me impresionirala svojim potezima, u ovoj situaciji jedina je reagovala konkretno prateci doktora. Pretpostavljala sam da ce razvuci do kraja epizode vjesanje, kad ono Å OK Å OK Leon kidnapovan...Mislim da je to on isplanirao zajedno sa Dzevdetom, jer mi je Dzevdet djelovao ne toliko napeto kao ostali, kao da nesto ocekuje svaki momenat..e sad moguce je da je Leon umijesan u sve to, a moguce je da su se to Dzevdet i esref dogovorili..a kakvu je poruku Yildiz nasla i sta u njoj pise me bas zanima...mnogo mi je teze gledati bez prevoda, ko ce ga docekati  :t0103: ....kakvi su vasi utisci, ja slabo turski znam, pa ako je ko sta jos shvatio i razumio pisiite  :wub:

------------------------------------------------------------------

Ja evo do sada gledala, pa ovo je bilo tako bolno  :( , suze same idu, a maloj Miray Daner naklon do poda za zadnju scenu.

Te prelepe plave oke pune suza, ali uspravnih leđa i glave.

I ja mislim da je ovo plan Dževdeta (koji se za kindnapovanje, kako se vidi u fragiju za 12, unapred dogovorio sa EÅ¡refom) da Leon bude kao kindnapovan i da se Dževdet možda o tome dogovorio i sa njim nakon razgovora sa Yildiz o Leonovom anganžmanu na spaÅ¡avanju Hilal (poÅ¡to se u fragiju vidi kako EÅ¡ref, na odbijanje Vasilija da povuÄe odluku, ubija Leona, a to je sigurno trik neki, Leona sigurno neće ubiti).

Druga teorija mi je da je sledeća -  Dževdetu je tada Yildiz ispriÄala da joj je Leon rekao da ako naÄ‘u pobujenike mogu da spasu Hilal. Onda joj Dževdet kaže da se ne meÅ¡a i da će on priÄati sa Leonom, a ona mu Å¡apne na uvo na koga sumnja (garant je rekla na doktora).Pa su možda zbog toga EÅ¡ref, doktor i Dževdet onom porukom u cipeli sredili da Yildiz upadne u oÄi doktorovo ponaÅ¡anje i da ga prati, znajući da će dati Leonu poruku da bi spasli Hilal. I tako je Leon, tražeći EÅ¡refa da bi spasio Hilal (pretpostavljam da je u poruci dogovor oko vremena i mesta susreta doktora sa EÅ¡refom), upao u zamku i dospeo kod njega kao zarobljenik (u oba sluÄaja mislim da Dževdet nema nikakvu nameru da povredi Leona, već samo da ucene Vasilija da poÅ¡tedi Hilal). U svakom sluÄaju, Leon je dao sve od sebe da je spasi već dve epke, a to se broji  :wub:, plus Å¡to nije izbivao iz one njene tamnice pokuÅ¡avajući da joj se izvini, iskupi, da je uteÅ¡i.

A na trgu se jasno videlo da Dževdet iÅ¡Äekuje spas za koji je unapred znao da će doći u vidu Leonovog "zarobljavanja".

Ceo tviter se pita da li je i Leon sada ICERDE  :lol: (INSAJDER).

Yildiz je bila fenomenalna, od prve epke je smatram promoćurnom curom, a sada su konaÄno pokazali da itekako tu pamet ume da koristi ne samo za njene ludorije, već za tu divnu ljubav koja je vezuje za sestru. Å teta malo scena sa Ali Kemalom, ali biće kada se reÅ¡i ova drama nadam se  :P

VERONIKAAAAA velikim slovima, žena me oduÅ¡evila, kakva borba sa stanoviÅ¡ta jedne majke za Hilal, nemam reÄi (Vasilij je takvo Ä‘ubre, egal sa Tevfikom, slagao je da premijer GrÄke nije odobrio pomilovanje).

Scena koja me je dotukla, a i izazvala prelepe emocije je kada su se pred pogubljenje za Hilal molile i Azize i Veronika. Svaka na svoj naÄin, u skladu sa religijom kojoj pripada, ali od srca, Å¡to je jedino i važno :wub:.

Eftalija se konaÄno sveti Tevfiku, mislim da je prelomilo ono kada je Äula da je Tevfik onu ogrlicu prvo dao Azize kada su trebali da se venÄaju i najzad se obraća Dževdetu sa informacijom o brodu.

Koliko god da ih dobro razumem, definitivno ću i ja morati da pogledam i sa prevodom.

Selma E. savrÅ¡en izbor za ulogu, a i bilo mi je jako simpatiÄno kada su ona i Halit bili sami u kadru, sve sam Äekala da mu se obrati sa Inkjarem i pokloni, a on njoj sa Hatidžem sultanim  :lol:

Gluma je bila vrhunska i ovaj put, Berg i Halit da se naježiÅ¡ od patnje, Onur genijalan, ono sa vaÄ‘enjem metka, taj fiziÄki bol, mimika, znoj.

Prvi put sam videla na Tevfikovom licu momenat ljudskosti prikazan u sceni kada stoji u rulji i sa mukom posmatra kako će da obese Hilal. TaÄno se videlo da ga grize savest.

Drago mi je što se i Mehmet pokajao za ubistvo Andreasa prilikom poslednje molitve i rekao da ga grize savest, da je svestan greške.

natalyy and viki like this