Nebitno

Ljubav preko Interneta.....

338 posts in this topic

Jako je zanimljivo sve to sto se dogadja ne netu,sve kao nestvarno a opet itekako stvarno.Ljudi komuniciraju,upoznaju se,razmenjuju misljenja,raspolozenja,osecaje,menjaju zbilju i mastu.Nesto sto jesu i sto zele biti.Dosta cesto se desi da osetimo bliskost sa nekim kog smo upoznali preko neta,cak mozda i vise nego sa nekim u reali,po nacinu razmisljanja,stavovima i sl.Mene zanima kako vi dozivljavate odnose medju ljudima putem interneta,bilo u smislu prijateljstva ili veze,da li ste ikad uzivo upoznali nekog sa neta?Sta mislite o net vezama?

12339182-computer-tastatur-mit-einem-lov

007, Su 38, srce and 5 others like this

Zanimljiva tema ...........

Nisam protiv toga da se upoznajem sa osobana sa kojima sam u svakodnevnom kontaktu preko intreneta .....ali ne po svaku cenu ..........

Internet je sad trenutno najsavremenije i najbrze sredstvo komunikacije ........ranije su bili telefoni ....pre njih pisma .......

kazu lazni identitet ...nikad ne zans ko je sa druge strane .....ono sto jest jest .......ali internet je u neku ruku savremeni provodadzija ............koji za cilj ima da zblizi dvoje ljudi ......i uvek ce ispricati sve najlepse o onom drugom .....nije li i to lazni profil ......

svi su lepi ki upisani ...vredni .......postni .....mi mrava zgazili nebi ........

a samo moras dobro citati izmedju redova ...........

tako i na internetu .....sto si duze ......postajes vestiji u procenjivanju ljudi pocnes da citas bas to izmedju redova .........

Zadnja osoba koju sam upoznala preko neta je upravo sa ovog foruma .........zivimo u istom gradu ....nismo se poznavale od ranije ..........razlika u godnama ..........sad se srecemo povremeno .........nemam nista protiv tog druzenja ..........

Ljubavne veze ........ah ......nista nije nemoguce ......osim drvene furune ........

l@dy, Imena bez, Nebitno and 2 others like this

'NaÅ¡li smo se na kavi i nastavili razgovor tamo gdje smo stali preko Facebooka. 'Nisam se nadala niÄem ozbiljnijem, s obzirom da nikad ne znaÅ¡ tko zapravo stoji iza tog profila… Vrlo je lako odglumiti i biti neÅ¡to Å¡to nisi i bila sam bez oÄekivanja

'Sada smo zajedno tri godine, u braku smo i imamo dijete, a okolina je Äinjenicu da smo se upoznali preko interneta sasvim normalno prihvatila

Komunikacija preko interneta je nekako jednostavnija, piÅ¡eÅ¡ o Äemu želiÅ¡, koliko želiÅ¡, doziraš… Ako ti se svidi, piÅ¡eÅ¡ i odgovaraÅ¡ dalje, ako ti se viÅ¡e ne da, ne moraÅ¡, nitko te ne ograniÄava niti prisiljava i nema nikakve nelagode, na sve možeÅ¡ utjecati.'

Kada nekoga upoznaješ preko interneta, ako se i ne dogodi ljubav, opet si upoznao osobu koja ti može biti i prijatelj'

'Prije nego li sam upoznala svog sadaÅ¡njeg supruga preko interneta, nisam imala sliÄnih iskustava. Privukla me Äista znatiželja. Na samome poÄetku nisam to shvaćala previÅ¡e ozbiljno. Prvo smo se dopisivali, zatim smo izmijenili brojeve telefona. Naravno da sam se u jednom trenutku zapitala s kime to uopće razgovaram i tko je ta osoba. No mi smo krenuli lagano i spontano te si dali vremena za upoznavanje. Ta spontanost nas je dovela do braka. Ne žalim Å¡to sam ga upoznala na takav naÄin jer nas je to dovelo do braka. Zajedno smo dvije i pol godine, imamo preslatko dijete i niÅ¡ta nam viÅ¡e ne treba.'

Mislim da je upoznavanje preko interneta odliÄno zbog te znatiželje i uzbuÄ‘enja. Prije nego Å¡to se upoznate uživo možete doznati kako ta osoba razmiÅ¡lja i imate li iste kriterije - mislim da nema niÅ¡ta loÅ¡ega u tome',

Internet je odliÄan naÄin za upoznavanje ljudi, ali i prepun opasnosti, jednako kao Å¡to je i ulica, disko, pa Äak i kino

DRAGI MOJI KO NE RISKIRA NE PROFITIRA

NEBOJTE SE IZAZOVA

MALO ADRENALINA U ZIVOTU NE STETI

LJUBAV JE CUDNA STVAR

DESI TI SE KAD JOJ SE NAJMANJE NADAS

A NADES JE TAMO GDJE NIKAD NEBIS MISLIO DA POSTOJI

007, NIKI, åååå and 5 others like this

Nista nije slucajno a i naivno

Svako je ovde radi necega  (upoznavanja ,druzenja,iz prostog razloga a  to je dosade ,neko je tu da bi pronasao nekog istomisljenika

radi podrske , neko trazi lljubav i jos milion razloga mogu da se navedu).

Za mene je prvi preduslov nekog zblizivanja  ta slova koja se iznosi na javi .

Mnogo stvari  se vidu u ta SLOVA koja se iznose i tacno pokazuje karakter ,narav kao i kompletnu licnost osobe .

Kazu virtuelni je ovo svet ali ne zaboravite da iza svake testature postoji licnost ,osoba koja unosi ta slova.

Ljubav kao u realnom zivotu je takodje moguca i u virtuelnom svetu samo lepo citajte i pazljivo svaka slovca,

toliko za sada od mene  nastavicu........

Zoki Abi

srce, SSSS, Imena bez and 4 others like this

Slazem se sa Tviti mjesto je nebitno,bitno je dal se ljudi "osjete",razumiju.Dakle na Taban samo dosao zbog serije,sasvim slucajno.Nisam ni planirao da s bilo kim komuniciram,sve mi to djelovalo nekako neozbiljno.Zatim mi je bilo dosadno,pa kazem,aj da vidim sta to pisu...Medjutim ispostavilo se da zaista ima prijatnih i korektnih ljudi,pa sam nastavio da pisem.E onda se tu izdvojila jedna osoba.(Tviti)Shvatio sam da mi s njom komuikacija nekako najvise prija,da me opusta..i malo po malo...( iako defintivno bio za ideje "ljubav preko neta") osjecao sam da nam se "energije" poklapaju..i sad mogu slobodno da demantujem sebe,i da kazem da je ljubav preko neta moguca:) 

Nebitno, NIKI, vrckasta and 3 others like this

Nista nije slucajno a i naivno

Svako je ovde radi necega  (upoznavanja ,druzenja,iz prostog razloga a  to je dosade ,neko je tu da bi pronasao nekog istomisljenika

radi podrske , neko trazi lljubav i jos milion razloga mogu da se navedu).

Za mene je prvi preduslov nekog zblizivanja  ta slova koja se iznosi na javi .

Mnogo stvari  se vidu u ta SLOVA koja se iznose i tacno pokazuje karakter ,narav kao i kompletnu licnost osobe .

Kazu virtuelni je ovo svet ali ne zaboravite da iza svake testature postoji licnost ,osoba koja unosi ta slova.

Ljubav kao u realnom zivotu je takodje moguca i u virtuelnom svetu samo lepo citajte i pazljivo svaka slovca,

toliko za sada od mene  nastavicu........

Zoki Abi

super tema,i slazem se sa svim sto si ovde naveo.

Nebitno likes this

CULA JESAM ZA LJUBAV PREKO INTERNATA ALI VJEROVALA NISAM I ONDA SE DESI KO GROM IZ VEDRA NEBA, TAKO DA SAM SE UGRIZLA ZA JEZIK I POVLACIM SVE MOJE PRIJASNJE TEZE.  LJUBAV PREKO INTERNATA POSTOJI I CAK JE MOZDA I JACA OD ONE KAD SE DVOJE LJUDI MOGU DOTACI,POMIRISATI, POLJUBITI.  OVDE MORAS VISE DA SE POTRUDIS JER TOJ OSBI MORAS DOCARATI I OBJASNITI SVOJU LJUBAV PUNO PUTA I TO SLOVIMA STO JE PUNO TEZE NEGO POKAZATI U PRAKSI I OSOBNOM KONTAKTU. DOK TI PISES JEDNO TA OSOBA CITA DRUGO TAKO DA JE STRPLJENJE VRLO VAZNO DA BI VEZA OPSTALA. JA SAM SVOJ STAV PROMIJENILA """""""""""""""""""""VJERUJEM U LJUBAV PREKO SLOVA I INTERNATA I VEOMA JE STVARNA""""""""""""""""""""""""""""""""" 

ljubav preko neta je sasvim moguca,mozda je bolje kada se dvije osobe zblize duhom prije nego li se ostvari i neki fizicki kontakt,mislim na licno upoznavanje...mada moramo znati da je internet svakako veoma plodno tlo za svakakve devijantne licnosti tako da prije nekog realnog susreta,trebalo bi ostvariti neku duzu i dublju komunikaciju,putem telefona,kamera i sl.-dok ne budemo sigurni u istinost onoga sta nam osoba sa druge strane na monitoru  prezentuje...ipak mislim da iako nema zive rijeci izmedju ljudi i da preko pisanja se moze osjetiti neciji karakter,nivo obrazovanja,neciji komplexi i sl.,tako da je zakljucak-vjerujem u ljubav preko neta-

Nebitno likes this

393661_363465493738807_1100835450_n.jpg

" I kad vas kilometri dijele, ti zažmuriš, i osjetiš da je tu, pokraj tebe, i kad vas drugi pokušavaju zavaditi, vi se vežete još više... " ^^