Guest admin

Kako vrijeme prolazi

508 posts in this topic

Dragi Tabanaši,

Tabanko vam predstavlja novu tursku seriju KAKO VRIJEME PROLAZI !

kako-vrijeme-prolazi.jpg

U srediÅ¡tu priÄe nalazi se obitelj Akarsu. Ova saga obuhvaća razdoblje raspada te obitelji i prikazuje kako je taj raspad utjecao na njezine Älanove i kakvu je životnu priÄu svatko od njih proživio. PolitiÄka i druÅ¡tvena zbivanja i promjene, poÄevÅ¡i od 1967. godine, tvore druÅ¡tvenu pozadinu priÄe i stoga su važni. Životne priÄe, odnosi i sukobi likova razvijat će se u trenutku velikih turbulentnih povijesnih razdoblja Turske.

Kad Džemile Akarsu, supruga pomorca Alija Akarsua sazna za njegovu ljubav prema Nizozemki Caroline, zapoÄinje bolno razdoblje koje će zavrÅ¡iti rastavom braka. Nepovoljni uvjeti koje ta situacija donese ostavljaju trajan trag koji će do samog kraja oblikovati živote Džemile, Alija i njihove djece. Njihove meÄ‘usobne i životne borbe nastavljaju se noseći tragove traume koju je izazvala rastava. Alijeva i Džemilina najstarija kći, studentica Berin, njihova mlaÄ‘a kći, gimnazijalka Ajlin i njihov sin Mete tu traumu osjećaju duboko u svojim životima, pa se i njihove životne priÄe razvijaju pod njezinim utjecajem. NajmlaÄ‘i Älan obitelji, Å¡estogodiÅ¡nji Osman, dio je tog procesa, njime je pogoÄ‘en i promatra ga. Budući da je tako malen, svi ga Å¡tite i pokuÅ¡avaju ga držati izvan dogaÄ‘aja. No zbog toga se on, za razliku od drugih Älanova obitelji, razvije u osobu koja sve dogaÄ‘aje može sagledati u cijelosti te dati najobjektivniji komentar na sve Å¡to se dogaÄ‘a.

Zbog toga je Osman srediÅ¡nji lik priÄe koja se proteže od 1967. do danas. Cijela je priÄa zapravo Osmanova priÄa. Osman će s razvojem priÄe sazreti i potpuno se pokazati tek kad priÄa stigne do sadaÅ¡njosti.

Sve epizode nove turske serije KAKO VRIJEME PROLAZI mozete pratiti na ovom linku:

http://www.natabanu.com/serija/kako-vrijeme-prolazi.html
 Serija ide jednom nedeljno,nova epizoda je tu ponedejak,najkasnije utorak ...
Uzivajte wink.png
Tabanko

007 and Dorothy like this

meni je ova serija super i nadam se da Äe biti viÅ¡e posjetitelja foruma pa da možemo dijeliti dojmove,ne vjerujem da nas nema puno Å¡to gledamo seriju.Jedino mi se ne sviÄ‘a Å¡ta ima puno nastavaka pa ko Äe to doÄekat.Pozdrav svima :)

wolim cwrcka likes this

Imence niko ne ne gleda,za zao,svi su po sulejmana i hurrem.glupost ziva!!!!samo moja sestra mi je rekla da su u mkd stigli do ep kad djemile ce da zagubi akcije u holdingu i opet otvoriti fabriku za objece i ostale drangulije pa ce prodavati na pazaru,tako ness...sa ne otkrivam sad ja sve detalje,posle bicu kriva ;)

M.........M likes this

Dobra serija i ja je pratim , al kako je ovaj novi forum vise niko ne komentarise ne znam zasto....

Seko,ne slazem se jer ostale serije se puno komentrisu...Ovo je po meni najbolja serija i jako je cudno da skroz slabo ima komentara...
Dusica* likes this

joj, gledam je na tv-u od nedavno, mada vidim, tek su poÄeli sa emitovanjem.. Definitivno joÅ¡ jedna užasno bedaÄka serija... duÅ¡u sam isplakala na one scene, straÅ¡no.... c c c ....

ali definitivno je životna , i vrlo ozbiljna serija. definitivno nastavljam da pratim..

Gledam je od pocetka daje se na TV Prva od 8.januara.Ovo je porodicna drama koja postoji i u stvarnom svetu,a ne samo korz serije i filmove. Osman se seca sta je preziveo kao dete.

Kad sam videla najavu na tv-u privuklo me da gledam seruju pa sam se setila da je ovde ima,stigla sam do 42 epizode za nekih par dana :) mogu da vam kazem da me ovaj Ali izludjuje.

A bas me cudi zasto ova serija nema vise komentara i diskusija,serija je super.

Cemile je izasla sa zatvora zbog to sta je prihvatila karolinin predlog,a taj predlog je bio da se cemile i ali razvedu.Cemile je prihvatila,i tako je karolin povukla svoju tuzbu protiv nju