selm@

Trla baba lan... da joj prodje dan....

51689 posts in this topic

Potrudi se oko djevojke/momka“, „ne možeÅ¡ biti sa njom/njim ako se ne pomuÄiš“ itd. Apsolutno sam uvjerena da su ovaj pristup zajedniÄkom urotom izmislili scenaristi sapunica i psiholoÅ¡ki narcisi koji iako nekoga ne vole uživaju u pažnji i uzaludnom trudu kojim ih obasipaju.
Svi mi odliÄno znamo koliko je prokleto teÅ¡ko uopÅ¡te doći u situaciju da upoznaÅ¡ nekoga sa kojim se sve ono Å¡to je nedostajalo odjednom pojavi. Zatim koliko je teÅ¡ko održati plamen i sam odnos u ovo vrijeme iskuÅ¡enja i instant emocija. Ono Å¡to preostaje je onaj slatki trenutak izmeÄ‘u toga. Trenutak kada se pronaÄ‘ete, kada je sve tako lako i jednostavno, kada iole inteligentno biće sa malo srca poÄne da shvata da si pronaÅ¡ao neÅ¡to za Äim tragaÅ¡.
Lakoća tog trenutka kada se naÄ‘ete i prepoznate ne umanjuje njegovu vrijednost. Naprotiv, onda kada srce ne oklijeva ni trenutak znaÅ¡ da imaÅ¡ neÅ¡to drugaÄije, neÅ¡to pravo. Trud, muÄenje i sliÄne izmiÅ¡ljotine ustupaju mjesto lakoći postojanja kada najobiÄnija Å¡etnja postane izlazak iz snova i kada ti nije potrebno fiktivno „ludilo“ klubova da vam bude nezaboravno.

Dovoljno nam je teško pronaći svjetionik u ovom okeanu koji nas okružuje, zašto potrošiti i dan dragocjenog života okljevajući i otežavajući ono što je najlakša stvar na svjetu: pustiti srcima da se povežu kada su se već toliko dugo tražila.................

http://www.youtube.com/watch?v=W8tdVtRfKZo&feature=youtu.be&ytsession=YQVcSWXWl7CGc-wJM2ThHHXybGoz8FvTGGlD7SsvE-mfWjxOFn0xzvypj1hAESBrTsyuh6eg17h1jNFitzEH4xnEAsVnb3yvGOCmJ4HoGeeW_PJ4ALzU_pHjCKUXnxlV9F3DTyIWnaLkpQRUYRD0JUkpSHawhzzuYZFENBpdU_nixrRoQJVfsQiLRRT-shWzR67vGp8EHAxxuYsr8A0llIFN-gosIZjjoS0ZvqTj-V-sjfSWvroMrd0Rd99aYw6Ugn08R_0SwNdpBoOgTV7OrHZ4h3rYyqpV

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DT515LkX6gY

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=azFDbbaw7Rk

Tema pregledana i odobrena od Team Moderatora 

>> U životu sve ima neku uzroÄno posljediÄnu vezu, deÅ¡ava se bilo nama to logiÄno ili ne, ali se deÅ¡ava. ÄŒesto je najjednostavnije stvari najteže objasniti rijeÄima, a recimo samo osmjeh ili pogled mogu da objasne sve to na sasvim jednostavan naÄin. Upravo tu leži tajna toga, srećan je onaj ko se u tim "malim" ali neprocjenjivo vrijednim stvarima pronalazi, srećan je onaj ko u tim stvarima zna da uživa, da se od osmjeha opije, kupa u pogledu i naÄ‘e smisao u svemu tome. Negdje sam Äitao da je ljubav jedina stvar ili stanje koja nema svoju mjernu jedinicu, te da se jedino može iskazati koliÄinom emocija, upravo emocije su pokretaÄ svega. Da njih nema ne bi bilo ni ljubavi, osjećanja, a samim tim ni sreće ni radosti ni tuge ni bola. I upravo mislim da je ispunjen duhovno i tjelesno onaj koji gaji emocije, jer i emocije treba zalijevati, okopavati, Å¡iÅ¡ati, prskati, Å¡tititi, paziti, maziti da bi one dale i osigurale stabilnost i ispunjenost duÅ¡e i tjela. Å to viÅ¡e emocija to bogatiji Äovjek. SuÅ¡tia te ljepote je imati nekoga ko će ti pomoći da gajiÅ¡ emocije, pomoći oko okopavanja, Å¡iÅ¡anja, prskanja . . .

Ne Äini nikome neÅ¡to Å¡to ne bi željio da tebi neko Äini, dabogda ja ispaÅ¡tao za sve svoje grijehe koje sam svjesno ili nesvjesno uradio, ali mislim da se to nikada ne vraća tebi, već se vraća tvojim najbližima, a ja ne želim da moji najbliži ispaÅ¡taju za neÅ¡to Å¡to sam ja uradio ili nisam. Ako ikako ikome mogu pomoći tu sam. Da ne dužim, previÅ¡e poÅ¡to je tema Å¡iroka, jedini moj savjet je LJUDI VOLITE SE, MAZITE SE, PAZITE SE, jedino se tako može istrajati u svemu, jedino tako se na kraju može ostati normalan. <<

P.S.

Oko moje nedostaješ mi :wub:

Maky, maminamaza, 007 and 4 others like this

Hajdemo pojasniti par elementarnih pojmova da bi izbjegli zabune i nesporazume. Lijepa rijeÄ, ljubaznost i maniri ne predstavljaju udvaranje, nabacivanje ili Å¡lepanje zavisno od toga koji termin preferiraÅ¡. To se zove kultura ponaÅ¡anja i odnosa prema ženskom rodu koji neki muÅ¡karci joÅ¡ poÅ¡tuju. Obzirom da si mnoge navikle na udvaranje u koje Äesto nalikuje napadu epilepsije ili bipolarnom poremećaju razumijem zaÅ¡to dolazi do pogreÅ¡nog razumjevanja. MuÅ¡karci koji znaju Å¡ta i kako žele se ne udvaraju komplimentima i lijepim rijeÄima jer je to za njih naÄin ophoÄ‘enja. Komplimentima se udvaraju oni nesigurni u sebe koji ispituju situaciju prije nego smognu hrabrost za konkretne rijeÄi. Kada se tvoja energija uskladi sa energijom rijetke vrste muÅ¡karca kojeg smo Äekale da se probiju kroz gužvu nepodudarnih energija tada će svaki kompliment biti suviÅ¡an jer će vaÅ¡a zajedniÄka djela zvuÄati bolje od bilo kakvih sladunjavih rijeÄi koje smo do sada sluÅ¡ale.

RijeÄi su praÅ¡ina na vjetru a ljubav je konkretna i otvorena poput granitnog bloka na paÅ¡njacima naÅ¡e duÅ¡e.

007, Temuz, Anchy_ and 5 others like this

ne volim grube i proste ljude,ne volim drskost i ironiju...Ne volim lazna prijateljstva i glumu, tapsanje po ramenu dok je noz u rukavu... Ne volim materijaliste,ambiciozne,karijeriste,ljude koje sebi daju za pravo da sude o drugima,dok ispod njihovog praga smece se talozi... A volim... volim iskrenost, jednostavnu komunikaciju, ljude koji znaju za hvala i oprosti, ma koju diplomu imali ili nemali,sta god da bili... Samo da su-Ljudi

Anchy_, milaa, M.........M and 1 other like this

Srca se mogu traziti,ali to se desi,to da se nadju obicno kad ne planiras,kad se najmanje nadas...kad mozda i prestanes da se nadas,na ovaj ili onaj nacin desi se i nemocan si da utices na to,da biras,da odredjujes,da upravljas,vec samo da uzivas u tome sto se desilo da das sebe i da uzmes ono sto ti se dalo,da uzivas u tome..da te to promijeni u najboljem mogucem smislu,kao osobu,kao covjeka,da pocnes da sagledas stvari onako kako nikad nisi da te ljubav ucini onim sto zaista svi treba da budemo dobri ljudi,u pravom smislu te rijeci...

Salee, milaa, 007 and 3 others like this

Mucenja bez,al trud mora da postoji..da nekom pokazes koliko ti je stalo. E sad to ne znaci da trljas lan,al sigurno da ce proci vise da na dok tok nekog ne osvojis! Trljanje lana je inace zahtjevan posao,bar sam tako cuo. Eto toliko od mene,za sad!

selm@, 007, Imena bez and 2 others like this

DA LI STE ZNALI DA...

.. uvijek marimo vise za ljude koji ne mare za nas i kojima je najmanje stalo do nas..

.. prije pomognemo strancu, nego ljudima koji cine nas zivot..

.. cijeli zivot ucimo kako na vrijeme stici, i sve brze obavljamo svoje

obaveze, na kraju zaboravimo da sitnice cine zivot i da u njima najmanje uzivamo zbog svog tempa zivota.

.. da su najbolji prijatelji oni koji su vam spremni reci koliko ste ruzni, glupi i dosadni..

.. da covjek izrazava svoju tugu suzama zato sto nema rijeci za tako bolne stvari..

.. da je patnja samo mali segment zivota (poput soli) bez kojeg ne mozemo zivjeti..

.. da je svaki covjek jedinstven rodjen samo cijeli zivot pokusava biti prihvacem u drustvu, umjesto da ostane onakav kakav je..

.. da je Bog s razlogom stvorio mrznju, bijes, tugu (i sve ostalo

negativno). Kako bi lakse prepoznali lijepe stvari; kao sto se zraka

svijetlosti bolje vidi u mraku nego po danu..

.. da one koje najmanje primjecujemo, najvise pate za nama..

.. da nije problem upoznati nove prijatelje, nego da je teze zadrzati stare..

.. da ljubav u nas zivot dolazi nepozvana jer zeli biti vise zapazena u nasem zivotu..

.. da su najbolje stvari zapravo jednostavne, a ne slozene kao sto zamisljamo..

.. da nitko osim nas samih nije kriv kada patimo i kada smo povrijedjeni, jer smo to sami dopustili..

.. da je duboke misli tesko izreci jer imaju vise slika nego sto postoji rijeci za njih..

* Kamencic *, milaa, Ramo and 5 others like this

Naizgled simpatiÄan i urban par rekoh sebi dok iza njih stajem za kasu u Merkatoru. Ona dotjerana i umjerena djevojka, on naizgled solidan frajer osim one glupe torbice za koju muÅ¡karci nikako da shvate da samo njeno noÅ¡enje skraćuje 10cm u gaćama i oko 100 jedinica testosterona.

SimpatiÄni par stiže na kasu sa povećim brojem namirnica u korpi i kako prodavaÄica poÄinje da ih provlaÄi kroz kasu Å¡ok i nevjerica. Ona trpa stvari u kesu i slaže ih u korpu dok on pretura po torbici tražeći novÄanik i Äeka da plati! Niti jednim pokretom ne ukazuje da je spreman pomoći u slaganju tog tovara namirnica u kese. Ona pognula glavu i stavlja one stvari u kese pokuÅ¡avajući da bude brza jer on je izgledno nestrpljiv. Gledam ih sve pažljivije....ne smiju se, ne razgovaraju, nema osjećaja nikakve prisnosti meÄ‘u njima. GledaÅ¡ ih sa strane i ne liÄe na par, ne liÄe na dvoje ljudi koji zajedno djele život i vrijeme.

Poželila sam ih uslikati, nositi tu sliku kako bih je pokazala svakome ko mi kaže da previše tražim i da se trebam skrasiti jer pobogu brak je kompromis, zajednica, tolerancija. Jeste dragi moji, sve to i još mnogo više ali je na prvom mjestu uvijek uzajamna ljubav. Tolerisati mogu sve ali nedostatak uzajamne ljubavi nikada!

Želim da zajedno trpamo one stvari u kese, smijemo se kada shvatimo koliko je Äokolada proÅ¡vercovala dok sam kupovao voće, zbijamo Å¡ale kako će on da plati jer je gazda kuće, da me uhvati za guzu ispod kase kada niko ne gleda. Moje glupo srce ne podnosi poglede u razliÄitim smjerovima, tiÅ¡inu i distancu. Ne želim takve kompromise. Ne bih sebi nikada dopustila da postanem kao gospodin Torbica, hladno, nazainteresovano i pasivno biće koje se nekada zvalo muÅ¡karcem.

Radije ću se buditi devet godina sama da bih jednu godinu živio voljen nego deset godina spavati pored nekoga a biti sam. :)

Nemam potrebu da se dokazujem bilo kome.Nisam nenormalna ako živim malo drugaciji život od drugih, naprotiv, skroz sam normalna. Ko me ogovara, neka me ogovara i onako mi zavidni ljudi nisu nikad bili preokupacija u životu. Ko me voli, i ja cu njega. Ko me mrzi, ja necu njega. Jednostavno, živim život kako najbolje znam i umem, idem dalje i guracu dalje do kraja bez stajanja. :)

selm@ likes this

da i ja protrljam lan malo :D

Potrudi se oko djevojke/momka“, „ne možeÅ¡ biti sa njom/njim ako se ne pomuÄiš“ itd.

ne treba mi neko koga cu morati za rukav da vucem da bi bio sa mnom... treba da bude uz mene iskljucivo zato sto on to zeli, a ne da bi meni ugodio ili iz bilo kog drugog razloga... ne zelim da se iko mijenja zbog mene, niti ja zelim da se mijenjam zbog nekoga... ako nam je stalo, lako cemo mi nase mane ( a svi ih imamo) pretvoriti u vrline... ako smo se "kliknuli" , onda tu nema mjesta za bilo kakav trud i mucenje... jednostavno ili funkcionisemo ili ne...

Srna, 007 and maminamaza like this

da i ja protrljam lan malo :D

ne treba mi neko koga cu morati za rukav da vucem da bi bio sa mnom... treba da bude uz mene iskljucivo zato sto on to zeli, a ne da bi meni ugodio ili iz bilo kog drugog razloga... ne zelim da se iko mijenja zbog mene, niti ja zelim da se mijenjam zbog nekoga... ako nam je stalo, lako cemo mi nase mane ( a svi ih imamo) pretvoriti u vrline... ako smo se "kliknuli" , onda tu nema mjesta za bilo kakav trud i mucenje... jednostavno ili funkcionisemo ili ne...

jesl protljala :P pazi se masaza :P