Guest Tabanko

Sila

6957 posts in this topic

Žao mi je Å¡to si moje izlaganje tako shvatila. Napisala sam u tom postu ono Å¡to sam mislila, a isto mislim i dalje. NE OPRAVDAVAM nikakvo nasile prema bilo kome, a pogotovo ne prema ženama, ali Äak i u seriji ovom dogaÄ‘aju nisu posvetili posebnu važnost kao neÄemu posebno traumatiÄnom. Lejla je to lijepo objasnila, i da ne ponavljam slažem se u potpunosti s njom. A i Sila je nakon prespavane noći spremna nastaviti dalje. Zar se tako ponaÅ¡a istraumatizirana žena? Po meni ne, jer kako možeÅ¡ zavoljeti nekoga tko te tako povrijedio.

A tvoja usporedba sa sjajnim momkom.... apsolutno nema nikakve veze sa ovom priÄom. To je neusporedivo

To sto mu je Sila oprostila i nastavlja dalje,ne mijenja cinjenicu da je SILOVAO(uzeo je protiv njene volje)..Pijanstvo nije opravdanje...

To sto mu je Sila oprostila i nastavlja dalje,ne mijenja cinjenicu da je SILOVAO(uzeo je protiv njene volje)..Pijanstvo nije opravdanje...

Sama Sila je svojim ponašanjem dala odgovor na to pitanje... a Karolina je to jako dobro primjetila.

Hahaha.....svidja mi se kako je Emre opisao Borana svom ocu......Seljak je, ali se moze reci da je zgodan......i jos je to rekao kao mrtvim ustima.........secate se kakav mu je bio izraz lica kad je to morao da prizna.....

Vidi nešto, ne bih da me se pogrešno shvati jer sam puno vremena i sama provela objašnjavajući te stvari svojoj kćeri i jer znam koliko je danas postalo normalno silovanje među mladima pod izlikom - kada je rekla NE, nije to stvarno mislila...

MeÄ‘utim, da bi se moglo razumjeti ono Å¡to se dogodilo tu veÄer, treba sagledati cijelu situaciju...

Aga se od samoga poÄetka braka nalazi pod ogromnim pritiskom cijeloga plemena da mu žena zatrudni.. kao prvo, da dokaže da aga "nema greÅ¡ku", tj. da u prvome braku nije bilo do njega to Å¡to mu žena nije rodila dijete... S druge strane "dužan" je dati plemenu i obitelji sina da bi agovanje ostalo u obitelji..

Opet ponavljam, po njihovom zakonu ona je samo stvar, njegovo vlasništvo, on s njom može raditi što god hoće...

Isto tako, svi smo bili svjedoci da je podmetnuo svoju krv prvu noć (plahta se mora javno pokazati da bi sve bilo po pravilima, to je javna stvar u plemenu), nije je htio "iskoristiti" pijanu, Å¡to je ona pogreÅ¡no shvatila kao uvredu i zaljubljenost u mrtvu ženu (upravo tim rijeÄima mu je to nabila na nos) i nije ga prestajala provocirati...

I povrh svega se ode sastati sa bivÅ¡im momkom i joÅ¡ mu mrtva-hladna kaže da nije bilo njega da bi ona i Emre sada bili skupa. Neka mi netko objasni ako može koji bi muÅ¡karac to mirno prihvatio, a ovdje "imamo posla" sa pijanim i zbog toga i smanjeno ubrojivim Äovjekom. Prema njihovom zakonu i pravilima on je to trebao napraviti već prvu noć, a nije, i joÅ¡ joj je rekao da će spavati s njom tek kad ona to bude htjela.

Zato ne mislim da je on bio neÅ¡to naroÄito grub (ako se za silovatelja uopće može neÅ¡to tako reći, a ne može), njen Å¡ok je ipak najviÅ¡e bio prouzroÄen time Å¡to je bila nevina, kad se u to ubroji i ponos i inat, dobije se jutro poslije.

U potpunosti se slazem s tobom, isto sam i ja tako dozivela.

Kad smo kos silovanaja, pa ona njega siluje PSIHICKI celo vreme, a on se drzi kao muskarac, rizikuje da ispadne sonja, a ona neshvata da se tamo zivi po pravilima plemena a ne drzavnog zakona....toliko trazenja od njega ko da je on svemoguc, a sve jadan proba da joj udovolji i ako ona nezna... Najlakse bi mu bilo zatvoriti je u jednoj sobi za ceo zivot, ali on to nezeli. Silovanje nece ona doziveti kao "silovanje", videcete malo kasnije, imace traga na njoj jedno vreme, ali kasnije bice presrecna kad sazna da u njoj raste plod, iako je plod "silovanja" ipak bice plod coveka koga ona neizmerno voli...A to mnogo govori...

E, sad sam i ja odgledala silovanje pa mogu da napisem neko slovce......ne bi ja bila tako ostra po tom pitanju......za nekoga je silovanje samim tim sto je ona rekla ne......i to stoji....

.ali ovog puta, .u silovanju su ucestvovali njih dvoje......da zanemarimo da su u braku.........da kazemo samo ....njih dvoje....puni ceznje, ...nedefinisanih emocija koje tek otkrivaju, da li mi se svidja ili ne......ljubomore....pa je malo tu dokazivanja ko je "gazda".......i to ne samo s njegove strane, jer mu ona svoju povezanost sa Emreom, bukvalno, izazivacki baca u oci....on je moja proslost, sta mi mozes........mislim da ga je to najvise pogodilo, da je ona vec bila sa nekim pre..........pa malo inata s njene strane sto je prosli put odbio..

..i te njene suze ujutru, meni vise lice na suze sto je on ipak dokazao da je "jaci" od nje......a ona se danima trudila da pokaze da joj on nista ne moze........

E, sad sam i ja odgledala silovanje pa mogu da napisem neko slovce......ne bi ja bila tako ostra po tom pitanju......za nekoga je silovanje samim tim sto je ona rekla ne......i to stoji....

.ali ovog puta, .u silovanju su ucestvovali njih dvoje......da zanemarimo da su u braku.........da kazemo samo ....njih dvoje....puni ceznje, ...nedefinisanih emocija koje tek otkrivaju, da li mi se svidja ili ne......ljubomore....pa je malo tu dokazivanja ko je "gazda".......i to ne samo s njegove strane, jer mu ona svoju povezanost sa Emreom, bukvalno, izazivacki baca u oci....on je moja proslost, sta mi mozes........mislim da ga je to najvise pogodilo, da je ona vec bila sa nekim pre..........pa malo inata s njene strane sto je prosli put odbio..

..i te njene suze ujutru, meni vise lice na suze sto je on ipak dokazao da je "jaci" od nje......a ona se danima trudila da pokaze da joj on nista ne moze........

Upravo tako, super reÄeno :wub:

mila and Karolina like this

Upravo tako, super reÄeno :wub:

Thanks.....na kraju krajeva, uopste nije bitno da li smo mi opravdali ili ne, to sto je uradio..........dovoljno je to sto on sam sebe kaznjava.....osecaj krivice koji on oseca veca je i od samog zatvora.........

Idem pogledat 1 eopzodu na naÅ¡em tabanÄiću poÅ¡to nisam stigla većeras na novoj...pa da vidimo..

Gledaj, imaces i sta da vidis....ono sto cekas u K i G ovde imas i vise nego sto ce tamo biti....
Kivan�ica likes this

E, moj aga, ne moras uopste da se brines zbog neprijatelja.......dovoljni su ti rodjeni stric i brat....oni ce ti prvi doci glave.......uhhhh, sto mrzim zavidne ljude i to rod rodjeni......sto ne gledaju svoja posla, vec bi samo da prave zvrcke.....sto me nerviraju......zadavila bi ih sa dva prsta........

Jel Lejla, da li pustili veceras celu ep na Novoj ili su je podelili?!

Nikada ne dijele prvu epizodu, a najavljuju da će biti 79. epizoda koliko ih i ima, pa se nadam da neće naknadno poÄeti sijeći.

ipak bi mi bilo draze ako bi napisala(svatio)znam da muskarci ne priznaju rijec silovanje ali objektivnost je moja vrlina

a recite mi jeli prva epizoda zavrsava kad su se sreli kraj cesme, meni je tamo prekinulo i nema više..u po scene.. :o

Ne, zavrÅ¡ava malo prije nego se potpisala na vjenÄanju.

U potpunosti se slazem s tobom, isto sam i ja tako dozivela.

pa nemojte molim vas sedimo utoplim sobama u udobnim foteljama i sad pristajemo na to da su zene u tom delu svijeta samo predmeti ili igracke zar nismo duzni da bar dignemo glas ako ne mozemo da ih zastitimo

pa nemojte molim vas sedimo utoplim sobama u udobnim foteljama i sad pristajemo na to da su zene u tom delu svijeta samo predmeti ili igracke zar nismo duzni da bar dignemo glas ako ne mozemo da ih zastitimo

Oprosti, nemoj se ljutiti, ali je li ti uopće gledaš seriju ili nas samo zezaš?

Mislim da smo mi koji gledamo jako iscrpno proanalizirali sam događaj... uz to mi smo žene i valjda po prirodi stvari možemo malo bolje razumjeti sve ono što se odnosi na nasilje nad ženama, pa i neke nijanse kada baš i nije jasno što se dogodilo.

Nerazumem sta zelis reci?!

Jel mi se cini ili je kasnije malo dobio na kilazi?! Nekako mi u prvom klipu nije toliko mrsav kao sa pocetka serije! :D

Draga, ja se iskreno nadam da će dobiti na kilaži do kraja serije jer mi je kao Maraz Ali, onako fino nabijen na svim pravim mjestima, predobar :rolleyes::ph34r: