Skoči na sadržaj

Foto

Jugonostalgija-lijepe stvari koje pamtimo

• Please log in to reply
459 odgovora na ovu temu

#1 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 12475 postova

Postirano 22 January 2013 - 08:34 PM

Posto nas ovdje ima iz svih krajeva Ex-Yu,druzimo se,sklopila su se mnoga prijateljstva,(neki su se upoznali i uzivo),neki su pronasli srodnu dusu,dosao sam na ideju da postavim ovu temu.Dakle ovo je nas zajednicki "kutak",gdje mozemo podijeliti neka lijepa sjecanja na Ex Yu,i
tako sto bolje upoznati jedni druge..razmijeniti misljenja..podijeliti uspomene..

Sta je to lijepo sto pamtite,bilo da je u pitanju,muzika,filmovi,ljetovanja .zimovanja,skolski dani,drugarstva,igre,nacin odjevanja.,pa do proizvoda iz tadasnjih supermarketa...Ja sam zapoceo a vi nastavite..na ovoj stranici lijepih uspomena..

Molim vas da imate u vidu da ova tema nije mjesto za bilo kakve politicke rasprave,i diskusije,i nadam s
e da toga nece ni biti.

Temu pregledla i odobrila Imena bez

"Godina prodje..dan nikad"

#2 Imena bez

Imena bez

Ekspert

• Moderators
  • 19375 postova
  • LocationPluton

Postirano 22 January 2013 - 10:37 PM

Sale,jako lijepa tema i mjesto gdje mozemo vratiti vrijeme,prisjetiti se necega lijepog,a bilo je puno toga..evo za pocetak,Hrvatsko more,bajadere,Bosanske sevdalinke njihova otvorenost,leskovacki rostilj,plazma..Makedonski ajvar..hahhahahaa ispade ja samo o hrani,ali to mi nekako prvo naislo,pisacu ja jos...I da,jesam Jugonostalgicar...

157513.gif                                                                                                                                                                                                                    

#3 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • 12475 postova

Postirano 22 January 2013 - 11:00 PM

Karirani stolnjaci,pa ona prava kola,kad ti nos utrne dok pijes,ili Jupi sok! :D,pa Kras bombone..pa serija Bolji Zivot nedeljom u 9uvece,a sutra skola,e pa to pamtim,al ponedeljak sam mrzio! :D Joj pa Cunga-Lunga zvake,pa pet puta dobijes jednu te istu slicicu,pa cica mace bananice,pa onaj pravi burek kad si na velikom odmoru..pa kad zazvoni,glavu da polomis,trceci po burek.,jaooo..pa one ogromne djacke torbe,teske ko tuc,jer unutra dodak za Prirodu,pa za ovo,pa za ono...pa paketici pravi fabricki,ne ko ovo sad sad trpaju...pa crtani u 7,fini crtani,ne ko Pokemôni,Mumijevi tako to..pa emisijd Laku noc deco,pa Branko Kockica..pa emisija Opstanak..Daktari..eh..bijase lijepo.

Postirana slikaPostirana slika

Postirana slikaovu slicicu(unga lunga) jedva dobih tada
Postirana slikaPostirana slikaPostirana slika

#4 Gost_IMENAE_*

Gost_IMENAE_*
  • Gost

Postirano 22 January 2013 - 11:14 PM

JA SE SETIM 4.O5 KAD JE BIO MIMOHOD U SKUPSTINI I CRVENI TEPIH NA ULAZNIM STEPENICAMA ... A JA SAM SE ,,ZABULJILA,, U GARDISTU PORED TITOVOG ODRa kome je pcela pocela da zuji oko nosa a on ne sme da makne... TAD SAM SE SPOTAKLA I POLETELA I PROSULA ODMAH PORED PREDSEDNIKA ....GDE LI JE CRVENA MARAMICA

#5 jacca

jacca

Ekspert

• Members
  • 667 postova

Postirano 22 January 2013 - 11:41 PM

Ja cu da pisem o ekskurzijama, samo nemogu danas boli, me glava opasno, i nesto mi slaba koncentracija, ali cu da vas podsjetim malo na te dane, pjesmom koja se pjevala !!!

" U tunelu usred mraka sija flasa od konjaka "

Nikada neko ne moze biti toliko los, koliko Vi mozete biti dobri, kao covek. 

#6 maminamaza

maminamaza

Vlasnik

• Members
  • 2215 postova
  • LocationGold Coast

Postirano 23 January 2013 - 12:04 AM

Kapetan Salee svaka cast na ovoj temi. Zaista divna tema da se vratimo malo u djetinjstvo i podjestimo na stvari koje smo obozavali........hmmm odakle da pocnem.
Sjecam se igranja ispred zgrade......(izmedju dvije vatre, klikera, fudbala, zmire, limuna i narandze, lastike)........sjecam se friskih kifli ujutro na putu prema skoli.......sjecam se mirisa iz pekare.......sjecam se sampite i krempite.........sjecam se bureka vrelog zamotanog........jaooooooo kako je to bilo lijepo. Sjecam se skole i ucitelja kako su bili strogi. Discipline!!!! Sjecam se koliko sam puta nadrljala szbog chunga lunge i stojala u cosku hehhehehhe........sjecam se izvidjaca i izleta........sjecam se rijeka i planina.........sjecam se dosta toga jako lijepog...........muzike i druzenja sto mi sada jako jako mnogo fali.........Mogu iskreno i otvoreno da kazem da sam veliki Jugonostalgicar :)
Ko želi pjevati, uvijek će pronaći pjesmu. Najbitnije životno pitanje glasi: Šta činite za druge?

Ljubav koju pružamo uvećava se; ljubav koju gomilamo smanjuje se.

#7 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:19 AM

Nepresušna tema :)

Sačekaću te na kraju grada, u sumraku tvog života - a ti živi i ne zaboravi da te i moj prah voli...

#8 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:45 AM

Da krenemo u prošlost, tamo gde nam je svima bilo lepo....

Sačekaću te na kraju grada, u sumraku tvog života - a ti živi i ne zaboravi da te i moj prah voli...

#9 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 03:02 AM

Your post :o is too short

#10 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 03:16 AM

:)

#11 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 03:31 AM

A za varoš bio dovoljan konj....

#12 *Ajme ♥*

*Ajme ♥*

Ekspert

• Members
  • 5467 postova

Postirano 23 January 2013 - 03:34 AM

stotka...

#13 NIKI

NIKI

Ekspert

• Members
  • 113 postova
  • LocationBeograd

Postirano 23 January 2013 - 08:09 AM

JAOOOOO ,kad se samo setim Postirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaBILO NEKO LEPO VREMEEE::::HM::::::

#14 NIKI

NIKI

Ekspert

• Members
  • 113 postova
  • LocationBeograd

Postirano 23 January 2013 - 08:26 AM

PA DALJEEEEEEEPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slika

#15 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • 12475 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:26 PM

stare novcanicePostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slika

Postirana slika

Postirana slika
  • luu se ovo sviđa.

#16 luu

luu

Ekspert

• Members
  • 407 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:40 PM

Ja cu da pisem o ekskurzijama, samo nemogu danas boli, me glava opasno, i nesto mi slaba koncentracija, ali cu da vas podsjetim malo na te dane, pjesmom koja se pjevala !!!

" U tunelu usred mraka sija flasa od konjaka "

EVO TI JOS JEDNA KOJA SE PJEVALA DOK JE AUTOBUS JURIO PREMA BEOGRADU DAVNE 1979 """ HEJ SOFERU DODAJ GAS DODAJ GAS NEDAJ NIKOM ISPRED NAS ISPRED NAS""" UUUU STO JE BILO DOBRO A PADALI SU I PRVI POLJUPCICI U SARUGAMA AUTOBUSA

#17 luu

luu

Ekspert

• Members
  • 407 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:42 PM

stare novcanicePostirana slikaPostirana slikaPostirana slikaPostirana slika

Postirana slika

Postirana slika

EH SALEE SAMO TI FALI JOS ONAJ CRVENDAC KONJO MISLIM DA JE BILA NOVCANICA OD 10 000 ALI KAD ODEM KUCI DONIJECU JE JER JE IMAM

#18 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • 12475 postova

Postirano 23 January 2013 - 02:55 PM

a bez FICE...ne moz'da prodje!Postirana slika

..I BEZ "JUGA" Postirana slika

#19 redovna

redovna

Ekspert

• Members
  • 1613 postova
  • LocationTacoma, WA

Postirano 23 January 2013 - 02:59 PM

Svako ima nekog koga nema...

#20 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • 12475 postova

Postirano 23 January 2013 - 03:09 PM

EH SALEE SAMO TI FALI JOS ONAJ CRVENDAC KONJO MISLIM DA JE BILA NOVCANICA OD 10 000 ALI KAD ODEM KUCI DONIJECU JE JER JE IMAM

Luuuu znam koja je.ali ostvaljam tebi da ubaciss!:)

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika