Skoči na sadržaj

Foto

Trla baba lan... da joj prodje dan....

• Please log in to reply
51685 odgovora na ovu temu

#1 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 21 January 2013 - 09:07 PM

Potrudi se oko djevojke/momka“, „ne možeš biti sa njom/njim ako se ne pomučiš“ itd. Apsolutno sam uvjerena da su ovaj pristup zajedničkom urotom izmislili scenaristi sapunica i psihološki narcisi koji iako nekoga ne vole uživaju u pažnji i uzaludnom trudu kojim ih obasipaju.
Svi mi odlično znamo koliko je prokleto teško uopšte doći u situaciju da upoznaš nekoga sa kojim se sve ono što je nedostajalo odjednom pojavi. Zatim koliko je teško održati plamen i sam odnos u ovo vrijeme iskušenja i instant emocija. Ono što preostaje je onaj slatki trenutak između toga. Trenutak kada se pronađete, kada je sve tako lako i jednostavno, kada iole inteligentno biće sa malo srca počne da shvata da si pronašao nešto za čim tragaš.
Lakoća tog trenutka kada se nađete i prepoznate ne umanjuje njegovu vrijednost. Naprotiv, onda kada srce ne oklijeva ni trenutak znaš da imaš nešto drugačije, nešto pravo. Trud, mučenje i slične izmišljotine ustupaju mjesto lakoći postojanja kada najobičnija šetnja postane izlazak iz snova i kada ti nije potrebno fiktivno „ludilo“ klubova da vam bude nezaboravno.

Dovoljno nam je teško pronaći svjetionik u ovom okeanu koji nas okružuje, zašto potrošiti i dan dragocjenog života okljevajući i otežavajući ono što je najlakša stvar na svjetu: pustiti srcima da se povežu kada su se već toliko dugo tražila.................

http://www.youtube.c...V7OrHZ4h3rYyqpV

http://www.youtube.c...d&v=DT515LkX6gY

http://www.youtube.c...d&v=azFDbbaw7Rk

Tema pregledana i odobrena od Team Moderatora 

Ovakva će te teško zavoljeti,teško ćeš joj se svidjeti i teško će ti to ona priznati.I kad prizna, opet će ti teško ljubav pokloniti.Ali kad te zavoli,neće te ovakva nikad ni prevariti ni iznevjeriti.

#2 Anchy_

Anchy_

Početnik

• Members
  • Značkica
  • 7 postova
  • Location...

Postirano 21 January 2013 - 09:16 PM

#3 Anchy_

Anchy_

Početnik

• Members
  • Značkica
  • 7 postova
  • Location...

Postirano 21 January 2013 - 09:18 PM

hahahahahaha...bash me nasmeja...:P

#4 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 21 January 2013 - 09:28 PM

Kihiiiiiiiihihihi <3 :P anchy :wub:

Ovakva će te teško zavoljeti,teško ćeš joj se svidjeti i teško će ti to ona priznati.I kad prizna, opet će ti teško ljubav pokloniti.Ali kad te zavoli,neće te ovakva nikad ni prevariti ni iznevjeriti.

#5 Gost_imenae_*

Gost_imenae_*
  • Gost

Postirano 21 January 2013 - 10:39 PM

TRLJA BABA ...... HHAHAHAHA
  • Maky se ovo sviđa.

#6 James Bond

James Bond

Ekspert

• Members
  • 2197 postova

Postirano 21 January 2013 - 11:47 PM

>> U životu sve ima neku uzročno posljedičnu vezu, dešava se bilo nama to logično ili ne, ali se dešava. Često je najjednostavnije stvari najteže objasniti riječima, a recimo samo osmjeh ili pogled mogu da objasne sve to na sasvim jednostavan način. Upravo tu leži tajna toga, srećan je onaj ko se u tim "malim" ali neprocjenjivo vrijednim stvarima pronalazi, srećan je onaj ko u tim stvarima zna da uživa, da se od osmjeha opije, kupa u pogledu i nađe smisao u svemu tome. Negdje sam čitao da je ljubav jedina stvar ili stanje koja nema svoju mjernu jedinicu, te da se jedino može iskazati količinom emocija, upravo emocije su pokretač svega. Da njih nema ne bi bilo ni ljubavi, osjećanja, a samim tim ni sreće ni radosti ni tuge ni bola. I upravo mislim da je ispunjen duhovno i tjelesno onaj koji gaji emocije, jer i emocije treba zalijevati, okopavati, šišati, prskati, štititi, paziti, maziti da bi one dale i osigurale stabilnost i ispunjenost duše i tjela. Što više emocija to bogatiji čovjek. Suštia te ljepote je imati nekoga ko će ti pomoći da gajiš emocije, pomoći oko okopavanja, šišanja, prskanja . . .
Ne čini nikome nešto što ne bi željio da tebi neko čini, dabogda ja ispaštao za sve svoje grijehe koje sam svjesno ili nesvjesno uradio, ali mislim da se to nikada ne vraća tebi, već se vraća tvojim najbližima, a ja ne želim da moji najbliži ispaštaju za nešto što sam ja uradio ili nisam. Ako ikako ikome mogu pomoći tu sam. Da ne dužim, previše pošto je tema široka, jedini moj savjet je LJUDI VOLITE SE, MAZITE SE, PAZITE SE, jedino se tako može istrajati u svemu, jedino tako se na kraju može ostati normalan. <<

P.S.
Oko moje nedostaješ mi :wub:

#7 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 22 January 2013 - 12:07 AM

TRLJA BABA ...... HHAHAHAHA

epppppppppppppppp :P

#8 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 22 January 2013 - 12:26 AM

Hajdemo pojasniti par elementarnih pojmova da bi izbjegli zabune i nesporazume. Lijepa riječ, ljubaznost i maniri ne predstavljaju udvaranje, nabacivanje ili šlepanje zavisno od toga koji termin preferiraš. To se zove kultura ponašanja i odnosa prema ženskom rodu koji neki muškarci još poštuju. Obzirom da si mnoge navikle na udvaranje u koje često nalikuje napadu epilepsije ili bipolarnom poremećaju razumijem zašto dolazi do pogrešnog razumjevanja. Muškarci koji znaju šta i kako žele se ne udvaraju komplimentima i lijepim riječima jer je to za njih način ophođenja. Komplimentima se udvaraju oni nesigurni u sebe koji ispituju situaciju prije nego smognu hrabrost za konkretne riječi. Kada se tvoja energija uskladi sa energijom rijetke vrste muškarca kojeg smo čekale da se probiju kroz gužvu nepodudarnih energija tada će svaki kompliment biti suvišan jer će vaša zajednička djela zvučati bolje od bilo kakvih sladunjavih riječi koje smo do sada slušale.
Riječi su prašina na vjetru a ljubav je konkretna i otvorena poput granitnog bloka na pašnjacima na
še duše.

#9 Usamljena

Usamljena

Početnik

• Members
  • Značkica
  • 9 postova

Postirano 22 January 2013 - 10:44 AM

ne volim grube i proste ljude,ne volim drskost i ironiju...Ne volim lazna prijateljstva i glumu, tapsanje po ramenu dok je noz u rukavu... Ne volim materijaliste,ambiciozne,karijeriste,ljude koje sebi daju za pravo da sude o drugima,dok ispod njihovog praga smece se talozi... A volim... volim iskrenost, jednostavnu komunikaciju, ljude koji znaju za hvala i oprosti, ma koju diplomu imali ili nemali,sta god da bili... Samo da su-Ljudi

#10 Ljubavnik

Ljubavnik

Moderator

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 23 postova
  • LocationCalifornia, Los Angeles, USA

Postirano 22 January 2013 - 12:35 PM

hahahah.. Trlja baba :D

#11 sekaaa

sekaaa

Ekspert

• Members
  • 224 postova

Postirano 22 January 2013 - 12:36 PM

:lol:

#12 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 22 January 2013 - 05:00 PM

hahahah.. Trlja baba :D

;)

#13 Anchy_

Anchy_

Početnik

• Members
  • Značkica
  • 7 postova
  • Location...

Postirano 22 January 2013 - 05:53 PM

aaa jeli se natrljaaaaaaa vech jednom....natrljala se da Bogda ... :P

#14 Gost_IMENAE_*

Gost_IMENAE_*
  • Gost

Postirano 22 January 2013 - 11:52 PM

AKO JE PROSAO DAN ONDA SE NATRLJALA

#15 Imena bez

Imena bez

Ekspert

• Moderators
  • 19375 postova
  • LocationPluton

Postirano 22 January 2013 - 11:58 PM

Srca se mogu traziti,ali to se desi,to da se nadju obicno kad ne planiras,kad se najmanje nadas...kad mozda i prestanes da se nadas,na ovaj ili onaj nacin desi se i nemocan si da utices na to,da biras,da odredjujes,da upravljas,vec samo da uzivas u tome sto se desilo da das sebe i da uzmes ono sto ti se dalo,da uzivas u tome..da te to promijeni u najboljem mogucem smislu,kao osobu,kao covjeka,da pocnes da sagledas stvari onako kako nikad nisi da te ljubav ucini onim sto zaista svi treba da budemo dobri ljudi,u pravom smislu te rijeci...

157513.gif                                                                                                                                                                                                                    

#16 Salee

Salee

Ekspert

• Members
  • 12475 postova

Postirano 23 January 2013 - 12:17 AM

Mucenja bez,al trud mora da postoji..da nekom pokazes koliko ti je stalo. E sad to ne znaci da trljas lan,al sigurno da ce proci vise da na dok tok nekog ne osvojis! Trljanje lana je inace zahtjevan posao,bar sam tako cuo. Eto toliko od mene,za sad!

"Godina prodje..dan nikad"

#17 jacca

jacca

Ekspert

• Members
  • 667 postova

Postirano 23 January 2013 - 12:28 AM

Nadji se, ili budi tu, u pravo vrijeme, na pravom mjestu i sve ce biti bez greske. :)

Nikada neko ne moze biti toliko los, koliko Vi mozete biti dobri, kao covek. 

#18 007

007

Ekspert

• Members
  • 10349 postova
  • LocationQueensland

Postirano 23 January 2013 - 09:49 AM

DA LI STE ZNALI DA...
.. uvijek marimo vise za ljude koji ne mare za nas i kojima je najmanje stalo do nas..
.. prije pomognemo strancu, nego ljudima koji cine nas zivot..
.. cijeli zivot ucimo kako na vrijeme stici, i sve brze obavljamo svoje
obaveze, na kraju zaboravimo da sitnice cine zivot i da u njima najmanje uzivamo zbog svog tempa zivota.
.. da su najbolji prijatelji oni koji su vam spremni reci koliko ste ruzni, glupi i dosadni..
.. da covjek izrazava svoju tugu suzama zato sto nema rijeci za tako bolne stvari..
.. da je patnja samo mali segment zivota (poput soli) bez kojeg ne mozemo zivjeti..
.. da je svaki covjek jedinstven rodjen samo cijeli zivot pokusava biti prihvacem u drustvu, umjesto da ostane onakav kakav je..
.. da je Bog s razlogom stvorio mrznju, bijes, tugu (i sve ostalo
negativno). Kako bi lakse prepoznali lijepe stvari; kao sto se zraka
svijetlosti bolje vidi u mraku nego po danu..
.. da one koje najmanje primjecujemo, najvise pate za nama..
.. da nije problem upoznati nove prijatelje, nego da je teze zadrzati stare..
.. da ljubav u nas zivot dolazi nepozvana jer zeli biti vise zapazena u nasem zivotu..
.. da su najbolje stvari zapravo jednostavne, a ne slozene kao sto zamisljamo..
.. da nitko osim nas samih nije kriv kada patimo i kada smo povrijedjeni, jer smo to sami dopustili..
.. da je duboke misli tesko izreci jer imaju vise slika nego sto postoji rijeci za njih..

#19 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 23 January 2013 - 04:46 PM

Naizgled simpatičan i urban par rekoh sebi dok iza njih stajem za kasu u Merkatoru. Ona dotjerana i umjerena djevojka, on naizgled solidan frajer osim one glupe torbice za koju muškarci nikako da shvate da samo njeno nošenje skraćuje 10cm u gaćama i oko 100 jedinica testosterona.
Simpatični par stiže na kasu sa povećim brojem namirnica u korpi i kako prodavačica počinje da ih provlači kroz kasu šok i nevjerica. Ona trpa stvari u kesu i slaže ih u korpu dok on pretura po torbici tražeći novčanik i čeka da plati! Niti jednim pokretom ne ukazuje da je spreman pomoći u slaganju tog tovara namirnica u kese. Ona pognula glavu i stavlja one stvari u kese pokušavajući da bude brza jer on je izgledno nestrpljiv. Gledam ih sve pažljivije....ne smiju se, ne razgovaraju, nema osjećaja nikakve prisnosti među njima. Gledaš ih sa strane i ne liče na par, ne liče na dvoje ljudi koji zajedno djele život i vrijeme.
Poželila sam ih uslikati, nositi tu sliku kako bih je pokazala svakome ko mi kaže da previše tražim i da se trebam skrasiti jer pobogu brak je kompromis, zajednica, tolerancija. Jeste dragi moji, sve to i još mnogo više ali je na prvom mjestu uvijek uzajamna ljubav. Tolerisati mogu sve ali nedostatak uzajamne ljubavi nikada!
Želim da zajedno trpamo one stvari u kese, smijemo se kada shvatimo koliko je čokolada prošvercovala dok sam kupovao voće, zbijamo šale kako će on da plati jer je gazda kuće, da me uhvati za guzu ispod kase kada niko ne gleda. Moje glupo srce ne podnosi poglede u različitim smjerovima, tišinu i distancu. Ne želim takve kompromise. Ne bih sebi nikada dopustila da postanem kao gospodin Torbica, hladno, nazainteresovano i pasivno biće koje se nekada zvalo muškarcem.

Radije ću se buditi devet godina sama da bih jednu godinu živio voljen nego deset godina spavati pored nekoga a biti sam. :)

#20 selm@

selm@

Ekspert

• Members
  • 15607 postova
  • LocationSarajevo

Postirano 23 January 2013 - 04:49 PM

AKO JE PROSAO DAN ONDA SE NATRLJALA

epppppppppppp :P

1 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Google (1)